tungsten flamanlı sıcaklık

tungsten flamanlı resim

Filaman sargı veya ışık enerjisine elektrik enerjisine dönüştürmek için kullanılan bir düz tel şeklinde çok ince bir teldir. Bu ışık enerjisi birinci elektrik kaynağıdır.Tungsten flamanlı tungsten flamanlı . Bir akkor lamba veya ampul kullanılan ve çalışma durumunda olduğunda bunun sıcaklığı bağlantısı var.

Ampuller, elektrik enerjisi ile işletilir ışık enerjisinin, en yaygın kaynağıdır. Elektrik enerjisi ince tungsten flamanlı geçerken ampul, akkor dayanmaktadır;ampul ışık yaymaya böylece çok yüksek bir sıcaklıkta ısıtır. Ampulün boşlukta vakum veya kızgın tungsten flamanlı oksidasyonu ile tungsten flamanlı önlemek ve böylece doldurulmuş herhangi bir atıl gaz, ya da. Onlar da ark lambaları veya elektrik lambaları denir.

ısıtma tungsten flamanlı sıcaklığı 3300 k gider. Bu sıcaklıkta, bir parlaklık başlar ve ışık enerjisini alır. Ampul Argon gazı ile doldurulursa, bu durumda tungsten oksidasyon 3300 k sıcaklığa kadar flamanlı önler. Bu yaklaşık 3700 k çok yüksek bir erime noktasına sahip olduğu için filamanları yapmak için tungsten metalinin kullanımı.Ampuller geniş bir voltaj aralığında çalıştırılır. Onlar 1.5 Volt 300 Volt için çalışıyoruz. Bunlar, çok düşük üretim maliyeti, doğrudan ve alternatif akımı çalışır.

tungsten flamanlı masa lambaları, araba farları, el feneri ve dekoratif amaçlı kullanılır. Onlar da sıcaklığını korumak için, tavuk çiftliklerinde, sürüngen tanklar ve akvaryumlarda kullanılır. Günümüzde, ampuller LED ışıkları ile değiştirilir.Elektrik maliyeti çok az yani onlar çok daha az elektrik enerjisi tüketirler. Bununla birlikte, tungsten flamanlı hala değişmemiş.