tungsten flamanlı Halojen Lamp

tungsten flamanlı resim

Tungsten flamanlı iç cam uzun süre parlak tutmak, böylece ömrünü artırmak, fakat tungsten inaktif gazı nedeniyle de, onun güzel görünüm ve efektleri tutabilir sadece halojen lamba kullanılmaktadır.

Bu bromin gibi bir aktif halojen gazın küçük bir miktar içeren dışında halojen lamba, bir soy gaz doldurulmuş lambası benzerdir.Halojen gazı bu plakalar lambasının iç çeperini tungsten miktarını azaltmak için hareket ederken, atıl gaz, tungsten flamanlı buharlaşmasını önler.Halojen gazı dışarı doğru göç buharlaştı, ve lamba duvara çökelmiştir tungsten ile reaksiyona girer. Lamba duvar sıcaklığı yeterli olduğunda, halojen lambanın duvar kurtarılmış ve filamana geri göç tungsten bromür oluşturmak için tungsten ile reaksiyona girer.Tungsten bromür bileşiği, lamba ve mevduat lifte tungsten filamanının reaksiyona girer ve çevrimi tekrar tekrar serbest bırakılır.Filament hala başarısız sonunda incelir ve böylece buharlaşma yer aldı yazık ki tungsten aynı bölgede değil yatırılır.

halojen ışık çıkışı, ışık lambası zarf üzerinde halojen gaz temizleme etkisi için, bir halojen olmayan bir gaz lambası daha stabildir.Işık ve uzun ömürlü, yüksek renk sıcaklığı ile birleştiğinde bu özellik birçok endüstriyel ve bilimsel uygulamaları için bu lambalar çok cazip hale getirir. Bağlı olarak halojen döngüsü başlatmak için yeterli bir sıcaklıkta ve lambanın zarfı muhafaza edilmesi ihtiyacına görev çevriminde kısıtlama bir dezavantajdır. Ancak, sürekli iş uygulamalarında bu uygun çalışma sıcaklığını sağlamak için doğru havalandırma sağlamak nispeten kolaydır.

Bir halojen lamba tungsten flamanlı kullanır, ama çok daha küçük bir kuvars zarf içinde muhafaza edilir. Zarf filamana çok yakın olduğu için, daha camdan yapıldığı takdirde, bu erime meydana gelir. Zarfın iç gaz da farklı - halojen grubundan bir gaz oluşur. Bu gazlar çok ilginç bir özelliği var: Onlar tungsten buharı ile birleşerek. Sıcaklık yeterince yüksekse, halojen gazı Buharlaşma olarak tungsten atomu ile birleşerek ve lifte bunları yeniden tortulaşabilir olacaktır. Bu geri dönüşüm işlemi filaman çok uzun ömürlü sağlar. Buna ek olarak, bu enerji birimi başına daha fazla ışık alır, yani bir sıcak filaman çalıştırmak mümkündür. Ancak yine de ısı, çok olsun;kuvars zarf filamanın çok yakın olduğu için ve normal bir ampul kıyasla son derece sıcaktır.

Halojen ampuller bir halojen izleri içerir.Büyük Internet Ampul kitabına göre, bir ampul halojen aslında tungsten flamanlı üzerine geri buharlaştırılarak tungsten molekülleri yatıracaktır. Bu Halojen döngüsü gibi halojen ampuller gibi bazı ampullerin ömrünü artırmak için bilinmektedir.