tungsten flamanlı Akkor Ampul içinde

tungsten flamanlı resim

Akkor ampul, akkor lamba veya akkor ışıklı küre parlıyor kadar yüksek bir sıcaklığa bir metal filaman tel ısıtarak ışık yapar.Sıcak tel soy gaz ile doldurulmuş ya da boşaltılmış olan bir cam ampul havadan korunur. Bir halojen lamba, bir kimyasal işlem, ömrünü uzatmak için, filamana metal döner.Ampul cam gömülü besleme yoluyla terminalleri veya teller ile elektrik akımı ile sağlanır. Çoğu ampuller bir yuva (bir konut arzı akım terminallerine temas onun terminallerini tutarak, ampul mekanik destek vererek).

Akkor ampuller yavaş yavaş elektrik enerjisi girdisi aynı miktarda daha fazla görünür ışık, floresan ışıkları, yüksek yoğunluklu deşarj lambaları, LED'ler ve diğer cihazlar tarafından pek çok uygulamada yerini ediliyor. Bazı yargı daha enerji-verimli aydınlatma lehine akkor ampulle kullanımını yasaklamak için çalışıyorsunuz. Düşük enerjili ışık-ampul buraya yönlendirir. ... Kompakt floresan bir floresan lamba lüminesans oluşturmak için argon ve cıva buharı heyecanlandıran elektrikli lamba türüdür lamba. Civa buharı, metal halide (ayrıca HQI), yüksek basınçlı sodyum (Oğul), düşük basınç: Yüksek yoğunluklu deşarj (HID) lambaları bu elektrik lambaları türlerini içerir IMAX projektörler kullanılır ... 15 kW Xenon kısa ark lambası sodyum (Sox) ve daha az yaygın, xenon kısa ark lambaları. (Bu dan Vikipedi. )

olursa olsun ampuller nasıl gelişti akkor tungsten flamanlı hala özellikleri yüksek sıcaklık dayanımı, inaktif gaz ve yüksek erime noktasına gerçekleştirmek için bu güncelleştirilmiş ampuller kullanılır.