tungsten flamanlı Gazlı Lamp

tungsten flamanlı resim

Gaz dolu lambaları eylemsiz bir gaz atmosferinde ve çalıştırılan bir filamandan akkor ışık üretir.Atıl gaz ilavesi, lambanın ömrünü uzatır ya da aynı ömrü için daha yüksek sıcaklık işlemi sağlar tungsten flamanlı buharlaşmasını önler. Kullanılan, normal gazlar Azot, Argon, Kripton ve Xenon vardır.Maliyet nadir gazlar nedeniyle çok düşük doğal bolluğu, özellikle Xenon için, kullanılan dramatik olarak yükselir.Daha fazla atom ağırlığı gazların avantajı, tungsten flamanlı buharlaşmasını daha etkili olan düşük molekül ağırlıklı bir gazların bastırmak. Bu gaz dolu lambalarının filaman C'ye kadar olan sıcaklıklarda 3200 Kelvin derece çalıştırmak ve makul bir yaşam süresi elde edilmesini sağlar. Bu lambalardan ışık ışığı bir saf beyaz bir görünüm veren, yüksek mavi içeriğine sahiptir.

Gaz dolu lambaları vakum lambaları daha aynı filaman sıcaklığı elde etmek için daha fazla güç gerektirir. Buharlaşmayı önleyici ve lambanın duvarına buharlaştınldı tungsten göç azaltırken çevreleyen gaz tungsten flamanlı soğutur. Gaz dolu lambaların yüksek çalışma sıcaklığı kritik uygulamalarda bunların kullanımını haklı giriş gücü, watt başına daha fazla ışık çıkışı üretir.

azot, argon, kripton veya ksenon, gaz dolu lamba gibi uç gaz çok parlak bir yüzeye sahip olduğunda. Ve gaz daha uzun yardımcı ömrü flamanlı tungsten edebilirsiniz.