tungsten flamanlı Vakum Lamp

tungsten flamanlı resim

Bir vakum akkor lamba tungsten flamanlı görünür ışık direnç ısıtma tarafından yayılan sıcaklığa ısıtılır. Filaman boyunca kez uygulanan akım voltaj güç dağıtır orantılı bir elektrik direnci olarak filaman görür. Bu güç seviyesi 1000 derece Kelvin 'in üzerine kadar ısısını yükseltmek için yeterli olduğunda, görünür ışık üretilir. Dağıtılan güç arttırılır gibi, ışık miktarı artar ve maviye ışık kaymaların zirve dalga boyu. Tipik vakum lambaları 1800 2700 Kelvin dereceye kadar Filament sıcaklıkları olabilir.Yüksek sıcaklık lambaları bir beyaz görünüm varken düşük sıcaklık lambalarından gelen ışık kırmızımsı sarı görünür.

Daha hızlı bir filamanın sıcaklığı artar buharlaşır flamanlı tungsten. Buharlaşan tungsten parçacıkları, zaman içinde ışık emilimi bir artışa neden olan, cam zarf üstüne birikmek eğilimi. Uygulamaya bağlı olarak, ışık çıkışı tıkanması, lambanın faydalı ömrünü sonuna kadar yüksek olabilir. Sonuç olarak, yeterli Filaman materyali tamamen buharlaşır lambanın ömrü sona filaman kırmaya neden olur. Bu etkilerin her ikisi de uzun ömürlü vakum lambaları sıcaklık aralığının alt ucunda çalıştırılmak eğilimindedir ve hafif sarımsı bir görünüme sahip bu yüzden, filamanın, sıcaklık, güçlü bir şekilde bağlıdır.

oda sıcaklığında tungsten flamanlı elektriksel direnci, başlangıçta oldukça düşüktür. İlk elektrik lambası için uygulandığında, büyük yığılma akımını filamanın hızlı bir şekilde ısıtılmasını neden olacaktır. Filamanın direnci değerine 5-10 kez lamba tarafından çekilen akım miktarı stabilize etmek ve stabil ışık yayan lamba yanar soğuk direnci yükseltir.Filament büyüklüğüne bağlı olarak, yığılma dönem milisaniye onlarca milisaniyelik yüzlerce olabilir. Bu yığılma Cereyan gereksinimi, belirli bir uygulama için lamba güç kaynağının seçiminde dikkate alınmalıdır.

Bir kelime, tungsten flamanlı bir ampul ömrünü artırabilir ve vakum ortamı yanmaktan tungsten flamanlı önleyebilir, ısıl genleşme, parlak bir ampul parlaklığı flamanlı tungsten azaltmak ve güç tüketimini azaltmak.